fbpx

PUR pěny


Polyuretanové pěny jsou díky svým vynikajícím vlastnostem jedním z nejběžněji používaných materiálů pro izolaci budov. Jejich struktura zaručuje vzduchotěsnost, nepropustnost jakož i nízkou tepelnou vodivost, což umožňuje, aby se budovy vyznačovaly vynikajícím tepelným chováním a zvyšovaly jejich energetickou účinnost.


ECO PURA SFI4000®

Pěnová izolace s otevřenou strukturou buněk

Izolace Eco Pura 4000® je dvousložková stříkaná pěnová izolace na vodní bázi s otevřenou strukturou buněk. Mezi její hlavní výhody patří neměnné tepelně-izolační vlastnosti, rychlá montáž, možnost izolace i jinak velmi těžko dostupných míst a detailů.

Eco Pura 4000® je navržena tak, aby vytvořila vzduchovou bariéru a kompletně vyplnila všechny mezery, čímž zabraňuje průniku studeného vzduchu a následné kondenzaci vody uvnitř objektu. Také ve stavební konstrukci dýchá a propouští vodní páry. Eco Pura 4000® doporučujeme hlavně do střešních konstrukcí stěn domů, mezi krovy, do dřevostaveb, chat apod. Pěnu lze aplikovat od -6 ° C (aplikace je možná v průběhu celého roku).


ECO PURA SFI5000®

Pěnová izolace s uzavřenou strukturou buněk

Pěna s uzavřenou strukturou buněk je nejlepší dostupný způsob zateplení, poskytující téměř dvojnásobný tepelný odpor oproti pěnám s otevřenou strukturou buněk. Eco Pura 5000® zabraňuje průniku vody a vzniku plísní, zpevňuje stavební konstrukci a řadí se do kategorie středně tvrdých pěn.

Pěna kompletně vyplní i těžko dostupná místa, zabraňuje vzniku tepelných mostů a vytváří bezespárové izolační vrstvu. Eco Pura 5000® je vhodná pro izolaci základů, podlah, fasád, stěn, stropu, izolace střech zevnitř objektu a pod. Pěnu lze aplikovat od -6 ° C (aplikace je možná v průběhu celého roku).